BÜLENT KUŞOĞLU, VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAKİ PATLAMAYI SORDU  
08.02.2018
1226
Yazı Boyutu: A- A+
BÜLENT KUŞOĞLU, VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAKİ PATLAMAYI SORDU

Çukurambar’daki Ankara Vergi· Dai·resi· Başkanlığı’nda meydana gelen patlamaya ilişkin Ankara Valiliği’nin yaptığı açıklamayı hatırlatan Kuşoğlu, “Mükelleflerin hak ve sorumlulukları ile ilgili aksamalar söz konusu olacak mıdır?” diye sordu.

CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu’nun Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesi şöyle:

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

Aşağıdaki sorularımın Maliye Bakanı Sayın Naci AĞBAL tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim. 07.02.2018

Bülent KUŞOĞLU
Ankara Milletvekili

Başkent Ankara’nın Çukurambar semtindeki Ankara Vergi· Dai·resi· Başkanlığı’nda meydana gelen patlama ile ilgili Ankara Valiliği’nin, Basın Açıklaması
“1 Şubat 2018 Perşembe günü saat 20.03’de Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı Binası önünde meydana gelen patlamayla ilgili olarak yapılan incelemede, söz konusu patlamanın, bomba düzeneği kullanılarak gerçekleştirildiği yönünde bulgular elde edilmiştir.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Ankara Emniyet Müdürlüğünün ilgili birimlerinin ortak çalışmasıyla, bölgedeki KGYS, PTS ve güvenlik kameraları görüntüleri incelenerek şüpheli erkek bir şahsın beraberinde getirdiği ve bomba düzeneği yüklü olduğu değerlendirilen bir çantayı, Vergi Dairesinin girişine koyduğu ve bomba düzeneğini hazırladığı tespit edilmiştir.”

Bu açıklamalara göre;
1- Yapılan incelemeler sonucu ne kadar hasar tespit edilmiştir? Mükelleflerin hak ve sorumlulukları ile ilgili aksamalar söz konusu olacak mıdır?
2- Bakanlık olaydan sonra Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı ve diğer çalışma yerlerinde çalışanların güvenliği konusunda ne gibi önlemler almıştır?